Kültür merkezi projesi dwg

Kültür merkezi zemin kat planları

Kültür merkezi zemin kat planları

Kültür merkezi 1. kat planları

Kültür merkezi 1. kat planları

Kültür merkezi 2. kat planları

Kültür merkezi 2. kat planları

Autocad Dwg Proje / Çizim Adı : Kültür merkezi projesi dwg

Dwg Açıklaması : Proje, 156 mt. x 106 mt. bir arazi üzerine tasarlanmış, birbirinden bağımsız 4 binadan oluşmaktadır. Proje çeşitli tasarım eğitimlerinin verildiği, sergi ve sosyal mekanların bulunduğu bir kültür merkezi projesidir. Binalar ise şu şekilde dağıtılmıştır; 

- Sol üst köşede bulunan iki kat yüksekliğindeki yapı çok amaçlı salon ve fuaye birimlerini içermektedir. Zemin katta çok amaçlı salonu kulis kısmı ve fuaye alanına ait bay-bayan wc’ler bulunmaktadır.

- Sol at köşede bulunan iki katlı üçgen formdaki yapı ise cafe ve restaurant birimlerini içermektedir. Her iki katta da bay-bayan wc’ler bulunmaktadır. Zemin katta hazırlama ve servis için düşünülmüş ana mutfak 1. katta ise bir monşarj ile ana mutfağa bağlanan servis mutfağı bulunmaktadır. Her iki katta da yeme içme alanları mevcuttur.

- Sağ üst köşede bulunan ters “L” şeklindeki yapının arazi eğimi nedeni ile bir kanadı 2 diğer kanadı 3 kat yüksekliğindedir. Ancak genel anlamda bina 2 katlı olarak düşünülebilir. Binanın zemin katında geçici sergi alanı, 1. katında şaraphane ( bu alan kütüphane olarak kullanılabilir ), resim ve çizim sınıfları, heykel ve seramik sınıfı, görsel ve işitsel sınıf ve wc’ler, 2. katında ise gurup ve bireysel çalışma alanları bulunmaktadır. Ayrıca bu binanın bahçesinde açık hava sergi alanı da bulunmaktadır.

- Sağ alt köşede bulunan üç katlı yapı ise idare ve ana sergi salonlarının bulunduğu binadır. Binanın zemin katı idari bölümler 1. ve 2. katı ise sergi salonlarından oluşmaktadır. Sergi salonlarının ortasında yuvarlak yuvarlak bir galeri boşluğu ve bu boşlukta işleyen yuvarlak rampa mekana hoş bir hava katmaktadır. 

Arazi üzerinde ise bir futbol sahası, çocuk parkı alanı ve yeşil alanlar bulunmaktadır. Arazi eğim dereceleri ve kotları ile kat planlarının yükseklik kotları her plan üzerinde belirtilmiştir. Proje üzerinde kolon, duvar taramaları ve bina dış ölçüleri gösterilmiştir.

Proje İçerik Dili : İspanyolca

Dosya Uzantısı : dwg

Autocad Versiyonu : Autocad 2007

Çizgi Kalınlıkları : Projede çizgi kalınlıkları kullanılmıştır

Tefriş elemanları : Tefriş elemanları çizimleri var

Kat Planı Sayısı : 4 binanın 3 kat plan çizimleri

Kesit Sayısı : Kesit çizimi yok

Cephe Görünüş Sayısı : Cephe çizimi yok

Vaziyet Planı Çizimi : Vaziyet planı çizimi var ( Her kat planı vaziyet planı içinde çizilmiştir )

Detay Çizimi : Detay çizimi yok

dwgindir

İndirme linkini görebilmek için lütfen üye olun veya giriş yapın.

    

Dosya ile ilgili soru veya yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz.